Справа № 761/4144/21
Провадження № 1-кп/761/1521/2022
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 травня 2022 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді ОСОБА_2,
при секретарі ОСОБА_3,
за участю прокурора ОСОБА_4,
захисників ОСОБА_5, ОСОБА_6,
обвинуваченого ОСОБА_1 ,
представника потерпілого ОСОБА_7,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві матеріали обвинувального акту у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020000000000044 від 22 січня 2020 року,-
В С Т А Н О В И В:
01 лютого 2021 року до Шевченківського районного суду м. Києва з Офісу Генерального прокурора надійшов обвинувальний акт з відповідними додатками у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020000000000044 від 22 січня 2020 року.
19 серпня 2021 року обвинувальний акт було призначено до судового розгляду.
17 травня 2022 року до суду надійшли клопотання в яких прокурор ОСОБА_4 просив суд надати в рамках кримінального провадження № 12020000000000044 від 22 січня 2020 року старшому слідчому в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_8, а також членам слідчої групи в кримінальному провадженні ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 тимчасовий доступ до документів, а саме оригіналів або в разі їх відсутності до належним чином завірених копій висновку бухгалтерського дослідження від 28.02.2020 проведеного ТОВ «Експртно-дослідна служба України» на замовлення ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг», висновку за результатами службової перевірки від 13.01.2020 складеного на виконання наказу Голови правління НАК «Нафтогаз України» №443 від 28.12.2019, які знаходяться в ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг», (код ЄДРПОУ 42399676) за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 1, висновку бухгалтерського дослідження від 28.02.2020 проведеного ТОВ «Експерто-дослідна служба України» на замовлення ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг», який знаходяться в ТОВ «Експерто-дослідна служба України» (код ЄДРПОУ 39896386) за адресою: м. Київ, бул. Л.Українки, 26-Б, оф. 1105 з можливістю їх вилучення.
Вказані клопотання прокурор ОСОБА_4 мотивував тим, що зазначені у них документи надавались потерпілою стороною під час досудового розслідування у порядку, встановленому ст. 93 КПК України, за результатами їх вивчення як під час досудового розслідування, так і під час вивчення матеріалів сторони жодних зауважень з приводу зазначених документів не робили і клопотань про витребування їх оригіналів не заявляли. Прокурор вказує, що наразі існує необхідність в отриманні оригіналів зазначених документів для того, щоб встановити належність і допустимість у якості доказів наявних у матеріалах справи копій цих документів.
У судовому засіданні прокурор у кримінальному провадженні ОСОБА_4 раніше подані клопотання з підстав у них наведених.
Захисники ОСОБА_5 та ОСОБА_6 проти задоволення клопотань заперечували, вказуючи, що у сторони обвинувачення була можливість як заявити відповідні клопотання як під час досудового розслідування, так і під час підготовчого провадження. Звертали увагу суду на те, що клопотання були заявлені відразу після заявлення стороною захисту клопотання про визнання доказів недопустимими, а тому задоволення клопотань прокурора на даній стадії буде порушенням принципів балансу та рівності сторін. Захисник ОСОБА_6 долучив до матеріалів справи письмові заперечення на клопотання.
Обвинувачений ОСОБА_1 та представник потерпілого ОСОБА_7 підтримали позицію захисників.
Дослідивши матеріали кримінального провадження, заслухавши думку учасників провадження, головуючий приходить до наступного висновку.
Положеннями ч. 1 ст. 333 КПК України передбачена можливість застосування заходів забезпечення кримінального провадження під час судового провадження згідно з положеннями Розділу ІІ КПК України та з урахуванням особливостей, визначених у розділі ІV КПК України.
Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Положеннями ч. 2 ст. 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Частиною 5 статті 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 2 ст. 333 КПК України, під час розгляду клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів суд також враховує причини, через які доступ не був здійснений під час досудового розслідування.
Положеннями ч. 4 ст. 333 КПК України передбачено, що суд відмовляє в задоволенні клопотання прокурора, якщо він не доведе, що слідчі (розшукові) дії, про проведення яких він просить, не могли бути проведені під час досудового розслідування через те, що не були і не могли бути відомі обставини, які свідчать про необхідність їх проведення.
Оцінивши доводи прокурора ОСОБА_4, суд приходить до висновку що документи, тимчасовий доступ до яких просить надати прокурор під час досудового розслідування кримінального провадження були наявні у сторони обвинувачення у копіях. При цьому, прокурором не надано жодного доказу на підтвердження існування об`єктивних перешкод для витребуання їх оригіналів під час досудового розслідування. Вищевикладене свідчить про те, що підстави для задоволення клопотань прокурора відсутні.
Також суд вважає за необхідне звернути окрему увагу на те, що наявність чи відсутність у захисників, обвинуваченого чи потерпілого сумнівів з приводу належності та допустимості окремих доказів не може вважатись підставою для прокурора не здійснювати самостійну перевірку наявних у його розпорядженні доказів на предмет їх належності та допустимості.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 159, ст. 163, ст. 333 КПК України, суд -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотань прокурора ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей та документів - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_2
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2022 |
Оприлюднено | 25.10.2022 |
Номер документу | 106467254 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Сидоров Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні