Справа № 569/6349/25
УХВАЛА
01 квітня 2025 року Рівненський міський суд в особі судді Ковальова І.М. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Рівненського державного гуманітарного університету Міністерства освіти і науки України про зобов`язання нарахувати та виплатити заробітну плату, стягнення моральної шкоди та понесених судових витрат по справі,-
в с т а н о в и в :
В Рівненський міський суд Рівненської області 31 березня 2025 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Рівненського державного гуманітарного університету Міністерства освіти і науки України про зобов`язання нарахувати та виплатити заробітну плату, стягнення моральної шкоди та понесених судових витрат по справі.
У своїй заяві позивач просить суд зобов`язати Рівненський державний гуманітарний університет міністерства освіти і науки України нарахувати та виплатити йому заробітну плату за період з 1 лютого 2023 року по 31 березня 2025 року; стягнути з Рівненського державного гуманітарного університету Міністерства освіти і науки України завдану йому невиплатою заробітної плати моральну шкоду у розмірі 20000 (двадцять тисяч) гривень; стягнути з відповідача понесені ним судові витрати в справі (можуть становити 20000 грн., які складатимуться з витрат на правничу допомогу адвоката).
Відповідно до ч.1 ст.95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Відповідно до ч.2 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
При подачі позовної заяви позивачем засвідчено не всі письмові докази належним чином, які долучені до позовної заяви.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
При подачі позовної заяви позивач просить суд звільнити його від сплати судового збору відповідно до п.1 ст.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір».
Вказане клопотання в цій частині є обґрунтованим та слугує підставою для звільнення позивача від сплати судового збору в частині позовних вимог про зобов`язання нарахувати та виплатити заробітну плату.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір»за подання до суду позовної заяви майнового характеру, який подано фізичною особою, встановлюється ставка судового збору в 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви не майнового характеру, яка подана фізичною особою 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Оскільки позивачем заявлено позовну вимогу майнового характеру, а саме стягнення моральної шкоди в розмірі 20000,00 грн., в цій частині вимог він не звільнений від сплати судового збору, тому йому слід сплатити судовий збір за дану вимогу у мінімальному розмірі 1211,20 грн.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.2 ст.185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи вищевикладене, позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу термін для усунення зазначених в ухвалі суду недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.177,185 ЦПК України,-
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Рівненського державного гуманітарного університету Міністерства освіти і науки України про зобов`язання нарахувати та виплатити заробітну плату, стягнення моральної шкоди та понесених судових витрат по справі - залишити без руху.
Надати позивачу термін протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху виконати недоліки позовної заяви зазначені в ухвалі суду, а саме подати належним чином засвідчені копії додатків до позовної заяви; долучити квитанцію про сплату судового збору за позовну вимогу про стягнення моральної шкоди в мінімальному розмірі 1211,20 грн.
Роз`яснити, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала остаточна.
Суддя Рівненського
міського суду І.М.Ковальов
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2025 |
Оприлюднено | 03.04.2025 |
Номер документу | 126249402 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Рівненський міський суд Рівненської області
Ковальов І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні