Орджонікідзевський районний суд м. запоріжжя
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
Реєстрація1 УХВАЛАСправа № 335/3245/25 2/335/1901/2025
про витребування доказів
13 травня 2025 р. Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя у складі: головуючого судді Шалагінової А.В., за участі секретаря судового засідання Савченко О.І., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду за адресою: вул. Перемоги, буд. 107Б, м. Запоріжжя, клопотання позивачки ОСОБА_1 про витребування доказів у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Кам`янсько-Дніпровської міської військової адміністрації Василівського району Запорізької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
02.04.2025 ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Кам`янсько-Дніпровської міської військової адміністрації Василівського району Запорізької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
У позовній заяві позивачкою наведено клопотання про витребування доказів, в якому просила витребувати у приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу Волинської області Заліської Н.М. інформацію зі спадкового реєстру про заведену спадкову справу та посвідчені заповіти щодо майна ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позивачка у підготовче судове засідання не з`явилась, надіслала клопотання про проведення підготовчого судового засідання за її відсутності.
Представник відповідача у підготовче судове засідання не з`явився, про дату, час та місце підготовчого судового засідання повідомлявся шляхом направлення судової повітки рекомендованим листом із повідомленням за адресою фактичного місцезнаходження Кам`янсько-Дніпровської міської військової адміністрації Василівського району Запорізької області, однак, конверт із поштовим відправленням повернувся на адресу суду з відміткою відділення зв`язку від 14.04.2025 «за закінченням терміну зберігання».
Враховуючи викладені обставини, суд вважав за можливе розглянути клопотання про витребування доказів за відсутності учасників справи.
Вивчивши матеріали справи в межах вирішуваного питання, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч. 5 ст. 12 ЦПК України, суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: 1) керує ходом судового процесу; 2) сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами; 3) роз`яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов`язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій; 4) сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; 5) запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.
При цьому, відповідно до ч. 3 ст. 13 ЦПК України збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.ч. 14, 8 ст. 83 ЦПК України сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору повинні подати докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
За вимогами ч.ч. 1, 2 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинахдругійтатретійстатті 83 цього Кодексу.
Предметом позову, заявленого ОСОБА_1 , є визначення додаткового строку для подання нотаріусу заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті її чоловіка ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Кам`янка-Дніпровська Василівського району Запорізької області.
Таким чином, з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи необхідно дослідити інформацію зі спадкового реєстру щодо наявності заведеної спадкової справи та посвідчених заповітів щодо майна ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Самостійно позивачка не має можливості надати вищезазначену інформацію, оскільки вона становить нотаріальну таємницю.
За таких обставин, суд доходить висновку про обґрунтованість клопотання позивачки та необхідність його задоволення.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 198 ЦПК України підготовче судове засідання необхідно відкласти з метою витребування вказаних доказів, а також належного повідомлення представника відповідача про дату, час та місце проведення підготовчого судового засідання.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 83, 84, 197, 198, 260, 261 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання позивачки ОСОБА_1 про витребування доказів задовольнити.
Витребувати у приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу Волинської області Заліської Наталії Миколаївни (адреса: вул. Незалежності, буд. 61/21, м. Ковель Волинської області) інформацію зі спадкового реєстру щодо наявності заведеної спадкової справи та посвідчених заповітів щодо майна ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Копію ухвали для виконання надіслати приватному нотаріусу Ковельського районного нотаріального округу Волинської області Заліській Наталії Миколаївні, роз`яснивши, що у разі неможливості подання доказів у строк 10 днів з дня отримання копії ухвали, особи, які не мають можливості подати докази, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, встановлені Цивільним процесуальним кодексом України.
Підготовче судове засідання відкласти до 24 червня 2025 року до 11:00 год.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили негайно після її проголошення.
Суддя А.В. Шалагінова
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2025 |
Оприлюднено | 15.05.2025 |
Номер документу | 127311533 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Шалагінова А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні