Герб України

Рішення від 08.05.2025 по справі 192/3668/24

Солонянський районний суд дніпропетровської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Справа № 192/3668/24

Провадження № 2/192/361/25

РІШЕННЯ

Іменем України

08 травня 2025 року Солонянський районний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого - судді Щербини Н. О.,

за участю секретаря судового засідання - Короти Л. С.,

представника позивача - ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в с-щі Солоне Дніпровського (Солонянського) району Дніпропетровської області в порядку загального позовного провадження справу за позовом виконавчого комітету Солонянської селищної ради до ОСОБА_2 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні позивача - ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,

В С Т А Н О В И В:

Виконавчий комітет Солонянської селищної ради, як орган опіки та піклування звернувся до суду з позовом до відповідача про позбавлення батьківських прав.

На обґрунтування своїх вимог посилається на те, що відповідач є батьком ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а мати дітей - ОСОБА_7 померла ІНФОРМАЦІЯ_4 .

У позові вказано, що 26 вересня 2024 року службою у справах дітей Солонянської селищної ради спільно з інспектором СЮП ВП ДРУП ГУНІ в Дніпропетровській області, та ПОГ ДРУП було відвідано сім?ю Хрипко-Філімоненко за адресою проживання: АДРЕСА_1 , під час чого було з`ясовано, що санітарно-гігієнічні умови житла незадовільні, в кімнатах безлад, на підлозі сміття, пил, вода привозна, опалення пічне, електрозабезпечення відсутнє (відключене за наявність заборгованості). Для трьох дітей є лише два ліжка, постільна білизна відсутня, у наявності одяг, взуття. За цією адресою проживають троє дітей, батько, мати та повнолітній син батька. ОСОБА_7 (мати) не ходить, оскільки має проблеми зі здоров`ям. Ніхто з батьків офіційно не працює, а ОСОБА_2 має пасіку, отримує дохід з продажу меду. Батьки повідомили, що можуть вживати алкоголь, але не зловживають. ОСОБА_4 більше як 10 днів не відвідував заклад освіти та не виходив на онлайн навчання, а зі слів дитини та матері - не було одягу для відвідування школи. Батьків попереджено про відповідальність за невиконання батьківських обов`язків та про необхідність покращення умов, в яких проживають діти. Члени комісії зробили висновок, що дітей необхідно поставити на облік, як таких, що опинилися у складних життєвих обставинах та провести повторне обстеження умов їх проживання.

Позивач зазначає, що Рішенням виконавчого комітету Солонянської селищної ради № 430 від 10 грудня 2024 року «Про негайне відібрання малолітніх дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від батька» дітей було відібрано від батька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 у зв`язку із загрозою їх життю та здоров`ю.

У зв`язку з зазначеним, позивач в інтересах дітей звернувся з даним позовом до суду та просить позбавити відповідача ОСОБА_2 батьківських прав та стягнути з аліменти на утримання малолітніх дітей.

Представник позивача - ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримала та пояснила, що відповідач не приділяє належну увагу дітям, а останні не нагодовані, не доглянуті, мешкають у сусідів, часто бувають голодні, знаходяться без догляду, а у наймолодшої дитини було виявлено тілесні ушкодження у зв`язку з чим було проведено експертизу, за результатами якої внесено відомості до ЄРДР за ч. 1 ст. 125 КК України. На даний час діти тимчасово перебувають у патронатного вихователя ОСОБА_3 , а відповідач не цікавиться їхнім життям. Представник позивача вважала, що відповідач усиновив дітей виключно з метою ухилення від мобілізації, про що за життя повідомила матір дітей. Просила позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні 07 квітня 2025 року позов не визнав та пояснив, що він дійсно на даний час не проживає з дітьми, а їх місцезнаходження йому не відоме. Заперечував факт неналежного догляду за дітьми та вважав, що вони його люблять і мріють жити лише з ним. В інші судові засідання відповідач не з`являвся, причини неявки суду не повідомляв.

Патронатний вихователь ОСОБА_3 приймаючи участь в справі в режимі відеоконференції повідомила, що всі діти з грудня 2024 року проживають разом з нею та під час спілкування з ними вона довідалася, що діти не бажають жити з батьком, бояться його, оскільки він їх бив, не годував. Також діти мріють жити там, де їх будуть годувати.

Опитані під час судового засідання в режимі відеоконференції малолітні ОСОБА_4 та ОСОБА_5 пояснили, що не бажають мешкати разом з батьком, який їх бив, не годував.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, третьої особи, а також з`ясувавши думку малолітніх ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , дослідивши надані докази, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до положень ст.ст. 12, 13, 81 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках, а кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Спірні правовідносини сторін регулюються положеннями СК України, Законом України «Про охорону дитинства».

Відповідно до ст.150 СК України батьки зобов`язанні виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати до самостійного життя. Згідно положень ч.2 ст.157, ст.180-182 цього Кодексу той з батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов`язаний брати участь у її вихованні та утриманні.

Статтею 165 цього Кодексу передбачено, що право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім`ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров`я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

У судовому засіданні було встановлено, що відповідач ОСОБА_2 є батьком малолітніх дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується повторним свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 , виданим Дніпровським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Дніпропетровській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) 10 липня 2023 року, актовий запис №20 (а.с.22), ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується повторним свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 , виданим Дніпровським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Дніпропетровській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) 10 липня 2023 року, актовий запис №144 (а.с.23) та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується повторним свідоцтвом про народження серії НОМЕР_3 , виданим Дніпровським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Дніпропетровській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) 10 липня 2023 року, актовий запис № 8 (а.с.24).

З повних витягів з Державного реєстру актів цивільного тану громадян щодо актового запису про народження від 09 січня 2025 року з`ясовано, що відповідач 10 липня 2023 року визнав батьківство щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , матір`ю яких є ОСОБА_7 , оскільки відомості про батьків дітей були записані на підставі ст. 135 СК України (а.с.110-118). Після визнання батьківства прізвище дітей було змінено з « ОСОБА_7 » на « ОСОБА_7 ».

Мати дітей - ОСОБА_7 померла ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.21), ОСОБА_2 та ОСОБА_7 у зареєстрованому шлюбі не перебували.

Згідно актів обстеження матеріально-побутових умов сім`ї за місцем реєстрації дітей від 26 вересня 2024 року (а.с.33), від 09 грудня 2024 року (а.с.50) було встановлено, що санітарно - гігієнічні умови житла незадовільні, в кімнатах безлад, на підлозі сміття, пил, вода привозна, опалення пічне, електрозабезпечення відсутнє (відключене за наявність заборгованості). Для трьох дітей є лише два ліжка, постільна білизна відсутня, у наявності одяг, взуття. За цією адресою проживають троє дітей, батько, мати та повнолітній син батька. ОСОБА_7 (мати) не ходить.

Наказами начальника Служби у справах дітей виконавчого комітету Солонянської селищної ради від 11 жовтня 2024 року № № 81, 82, 83 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 було взято на облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах (а.с. 23,24).

У результаті складання Актів проведення оцінки потреб рівня безпеки дитини від 09 грудня 2024 року (а.с.51-65) було встановлено, що рівень безпеки є дуже небезпечним, у зв`язку з чим наказами № №106, 107,108 діти були взяті на облік як такі, що залишилися без батьківського піклування (а.с.70-73), а наказами № № 109,110,11 - зняті з обліку СЖО (а.с.73-76).

Також наказами від 09 грудня 2024 року №№ 103, 104,105 (а.с.77-80) діти були передані до сім`ї патронатного вихователя ОСОБА_3 , а рішенням виконавчого комітету Солонянської селищної ради від 10 грудня 2024 року було вирішено негайно відібрати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 від батька - ОСОБА_2 у зв`язку із загрозою їх життю та здоров`ю (а.с.83).

Згідно висновку спеціаліста судово-медичного експерта від 10 грудня 2024 року (а.с.85-86) у малолітньої ОСОБА_6 були виявлені легкі тілесні ушкодження, у зв`язку з чим відомості були внесені до ЄРДР за ч. 1 ст. 125 КК України (а.с.139).

Рішенням виконавчого комітету Солонянської селищної ради від 16 грудня 2024 року було вирішено влаштувати дітей до сім`ї патронатного вихователя ОСОБА_3 строком на три місяці (а.с.90), а такий строк було продовжено розпорядженням від 06 березня 2025 року на три місяці з 09 березня 2025 року (а.с. 221).

З листа Комунальної установ «Центр надання соціальних послуг» Солонянської селищної ради від 18 грудня 2024 року з`ясовано, що за період соціального супроводу родини ОСОБА_2 суттєвих змін в проживанні не спостерігалося, виявлений незадовільний стан житлового будинку (а.с.91).

З довідки-характеристики від 20 грудня 2024 року судом встановлено, що ОСОБА_2 проживає в с. Малинівка з 2022 року разом з дітьми ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Характеризується негативно, не працює, зловживає алкогольними напоями, вихованням дітей не займається (а.с.92).

З оглянутих судом фото, які були зроблені під час негайного відібрання дітей, встановлено що діти брудні, в брудному одязі, поголені у зв`язку з виявленням педикульозу, а у ОСОБА_6 наявні тілесні ушкодження у виді синців та укусів (а.с.93).

Згідно Висновку, затвердженого рішенням виконавчого комітету Солонянської селищної ради від 16 січня 2025 року, виконавчий комітет Солонянської селищної ради, як орган опіки та піклування, вважає доцільним позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 по відношенню до його малолітніх дітей, оскільки він не піклується про їх здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, не створив належні умови для розвитку їх природних здібностей, не поважає гідність дітей та свідомо ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків, а проживання дітей з ним є небезпечним для їх життя та здоров`я (а.с.129-133).

Статтею 3 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року (редакція зі змінами,схваленими резолюцією від 21 грудня 1995 року), яка ратифікована Постановою ВР № 789-XII від 27.02.91 року (далі - Конвенція), передбачено, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

Частиною 1 ст. 7 Конвенції передбачено, що дитина має право знати своїх батьків і має право на їх піклування.

Згідно з ч. 1 ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: 1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини; 3) жорстоко поводяться з дитиною; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

Відповідно до п. 15 постанови Пленуму Верховного Суду України від 20 березня 2007 року № 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.

Згідно з абз. 2 п. 18 вищезгаданої постанови Пленуму Верховного Суду України, зважаючи на те, що позбавлення батьківських прав є крайнім заходом, суд може у виняткових випадках при доведеності винної поведінки когось із батьків або їх обох з урахуванням її характеру, особи батька і матері, а також інших конкретних обставин справи відмовити в задоволенні позову про позбавлення цих прав, попередивши відповідача про необхідність змінити ставлення до виховання дитини (дітей) і поклавши на органи опіки та піклування контроль за виконанням ним батьківських обов`язків.

Позбавлення батьківський прав є виключною мірою, яка тягне за собою серйозні правові наслідки як для батька (матері), так і для дитини (ст. 166 СК України). Таким чином, позбавлення батьківських прав допускається лише тоді, коли змінити поведінку батьків у кращу сторону неможливо, і лише при наявності вини в діях батьків.

Суд вважає, що під час розгляду справи знайшов своє підтвердження факт ухилення від виконання батьківських обов`язків з боку відповідача ОСОБА_2 відносно малолітніх дітей, батьком яких він є, оскільки докази про те, що він належно виконує свої батьківські обов`язки в матеріалах справи відсутні, а проживання дітей з ним є небезпечним.

Тому суд вважає, що відповідач умисно ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків по вихованню та утриманню дітей, оскільки він 10 липня 2023 року усвідомлено визнав батьківство щодо них, проте з того часу не приймає жодної участі у їх вихованні, не спілкується з ними, в тому числі після їх відібрання, не проявляє заінтересованості в їх подальшій долі, не цікавиться їх успіхами, не піклується про їх фізичний та духовний розвиток, не виявляє інтересу до їх внутрішнього світу, стану здоров`я, у зв`язку з чим є підстави для позбавлення відповідача батьківських прав відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 виходячи виключно з інтересів дітей та для надання можливості встановити над ними опіку, оскільки проживання дітей з ОСОБА_2 є небезпечним для їх життя та здоров`я.

Статтею 5 ЦПК України передбачено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.

На підставі викладеного, суд оцінивши надані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, з точки зору їх достатності і взаємного зв`язку у їх сукупності, вважає, що існують правові підстави для задоволення позову в цій частині.

Вирішуючи позовні вимоги про стягнення аліментів, суд посилається на наступне.

Відповідно ст. ст. 180-182 Сімейного кодексу України батьки зобов`язані матеріально утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття. Частиною 2 ст. 166 СК України передбачено, що особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов`язку щодо утримання дитини.

Згідно роз`яснень, наданих в а. 7 п. 16 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.03.2007 року «Про практику застосування законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав», одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або з власної ініціативи вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.

Суд при визначенні розміру аліментів, відповідно до ст. 182 СК України, враховує матеріальне становище платників аліментів, яка не надали до суду доказів отримання офіційного стабільного щомісячного доходу, стан здоров`я як відповідачки, так і стан здоров`я дітей, їх вік та потреби.

Частиною 2 вказаної статті передбачено, що розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини, а мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Згідно ст. 184 СК України суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом або за домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону. Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

При визначені розміру аліментів на дитину суд виходить з того, що з 01 січня 2025 року в Україні прожитковий мінімум, встановлений Законом України «Про державний бюджет України на 2025 рік» на одну особу віком до 6 років становить 2563 гривні, а віком від 6 до 18 років - 3196 гривень.

Права та обов`язки кожного з батьків є рівними за законом, в тому числі і по утриманню дітей. Тому відповідач, як батько, повинен матеріально забезпечувати своїх дітей.

Суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь осіб, які будуть опікуватися дітьми аліменти в розмірі по 1 598 гривень 00 копійок щомісячно на утримання ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , а також 1 281 гривню 50 копійок на утримання ОСОБА_6 , але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, що буде дорівнювати приблизно розміру прожиткового мінімуму на одну дитину. Будь-яких інших доказів на підтвердження матеріального стану, стану здоров`я як відносно дітей, так і відносно відповідача, сторонами не надано.

У відповідність до положень ст. 430 ЦПК України враховуючи задоволення позовних вимог в частині стягнення аліментів, слід допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу аліментів за один місяць.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

У зв`язку із задоволенням позову відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України, суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь держави судовий збір в розмірі 7 267 (гривень 20 копійок судового збору, оскільки було заявлено шість позовних вимог, а позивач звільнений від сплати судового збору.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 76-81, 133, 141, 142, 247, 258,259, 263-265, 273 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В :

Позов виконавчого комітету Солонянської селищної ради (52400, Дніпропетровська область, Солонянський район, смт Солоне, вул. Задернюка, буд. 3) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, - задовольнити.

Позбавити ОСОБА_2 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_7 в м. Дніпропетровську ( АДРЕСА_2 , РНОКПП - НОМЕР_4 ) батьківських прав відносно малолітньої дитини ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_8 в с. Червоний Яр Солонянського району Дніпропетровської області, батьком якого він є.

Позбавити ОСОБА_2 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_7 в м. Дніпропетровську ( АДРЕСА_2 , РНОКПП - НОМЕР_4 ) батьківських прав відносно малолітньої дитини ОСОБА_5 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_9 в м. Дніпро, батьком якої він є.

Позбавити ОСОБА_2 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_7 в м. Дніпропетровську ( АДРЕСА_2 , РНОКПП - НОМЕР_4 ) батьківських прав відносно малолітньої дитини ОСОБА_6 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_10 в м. Дніпро, батьком якої він є.

Стягнути з ОСОБА_2 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_7 в м. Дніпропетровську ( АДРЕСА_2 , РНОКПП - НОМЕР_4 ) аліменти на утримання малолітньої дитини ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_8 в с. Червоний Яр Солонянського району Дніпропетровської області в розмірі 1 598 (одна тисяча п`ятсот дев`яносто вісім) гривень 00 копійок, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на користь законних представників, з якими проживатиме дитина починаючи з 24 грудня 2024 року до досягнення дитиною повноліття, допустивши негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_7 в м. Дніпропетровську ( АДРЕСА_2 , РНОКПП - НОМЕР_4 ) аліменти на утримання малолітньої дитини ОСОБА_5 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_9 в м. Дніпро в розмірі 1 598 (одна тисяча п`ятсот дев`яносто вісім) гривень 00 копійок, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на користь законних представників, з якими проживатиме дитина починаючи з 24 грудня 2024 року до досягнення дитиною повноліття, допустивши негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_7 в м. Дніпропетровську ( АДРЕСА_2 , РНОКПП - НОМЕР_4 ) аліменти на утримання малолітньої дитини ОСОБА_6 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_10 в м. Дніпро в розмірі 1 281 (одна тисяча двісті вісімдесят одна) гривня 50 копійок, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на користь законних представників, з якими проживатиме дитина починаючи з 24 грудня 2024 року до досягнення дитиною повноліття, допустивши негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_7 в м. Дніпропетровську ( АДРЕСА_2 , РНОКПП - НОМЕР_4 ) на користь держави 7 267 (сім тисяч двісті шістдесят сім) гривень 20 копійок судового збору.

Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне судове рішення складене 15 травня 2025 року.

Суддя Н. О. Щербина

СудСолонянський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення08.05.2025
Оприлюднено19.05.2025
Номер документу127357132
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —192/3668/24

Ухвала від 04.07.2025

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Халаджи О. В.

Ухвала від 16.06.2025

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Халаджи О. В.

Рішення від 08.05.2025

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Щербина Н. О.

Рішення від 08.05.2025

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Щербина Н. О.

Ухвала від 26.02.2025

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Щербина Н. О.

Ухвала від 29.01.2025

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Щербина Н. О.

Ухвала від 07.01.2025

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Щербина Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні

OSZAR »