Ухвала
від 19.02.2021 по справі 487/5524/18
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

Справа № 487/5524/18

Провадження № 2-ві/487/4/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.02.2021 року Заводський районний суд м. Миколаєва у складі: судді Нікітіна Д.Г., за участю секретаря Оцабера М.С., розглянувши заяву ОСОБА_1 про відвід судді Кузьменко В.В., по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Автогаражного кооперативу "Парма" та Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "Парма" про визнання недійсним рішення Правління АГК "Парма" від 31.08.2015 року та правочину про передачу в користування (оренду) гаражу АДРЕСА_1 , -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Автогаражного кооперативу "Парма" та Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "Парма" про визнання недійсним рішення Правління АГК "Парма" від 31.08.2015 року та правочину про передачу в користування (оренду) гаражу АДРЕСА_1 .

11.12.2020 р. надійшла заява ОСОБА_1 про відвід судді Кузьменко В.В.. В обґрунтування заявленого відводу заявник посилався на те, що є обставини, які викликають сумнів в його обєктивності та неупередженості, а саме, суддя Кузьменко В.В. відмовив у задоволенні клопотанняпозивача про витребування необхідних доказів.

Ухвалою суду провадження по справі було зупинено, вирішення питання про відвід судді було передано на розгляд іншому судді, який визначається в порядку, встановленому ч.1 ст.33 ЦПК України.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.02.2021 року заяву про відвід судді Кузьменко В.В. було передано на розгляд судді Нікітіна Д.Г.

До судового засідання сторони не з`явились.

Дослідивши матеріали цивільної справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до ч.1,2 ст.36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Частиною третьою статті 39 ЦПК України визначено, що відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.

Статтею 40 ЦПК України передбачено, що питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи.

Відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи безстороннім судом. Якщо у позивача по справі виникли сумніви щодо об`єктивності та неупередженості судді, то у нього, відповідно до наведеного, виникає право заявити судді відвід.

Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право на справедливий суд. кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, установленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Наявність безсторонності визначається за допомогою суб`єктивного та об`єктивного критеріїв.

Європейський суд з прав людини у рішенні в справі Мироненко та Мартенко проти України вказав, що згідно з усталеною практикою ЄСПЛ наявність безсторонності має визначатися для дотримання п.1 ст.6 Конвенції за допомогою суб`єктивного та об`єктивного критеріїв. За суб`єктивним критерієм оцінюється особисте переконання та поведінка конкретного судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у цій справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечив суд відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. У кожній окремій справі слід визначити, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, що свідчать про те, що суд не є безстороннім.

На обґрунтування свого висновку ЄСПЛ звернув увагу на те, що, застосовуючи об`єктивний критерій, слід з`ясувати, чи існують, окрім самої поведінки судді, певні факти, які можуть бути підставою для сумніву в його безсторонності. Тобто при визначенні наявності у відповідній справі законних підстав сумніватися в безсторонності певного судді позиція особи, про яку йдеться, має важливе, але не вирішальне значення. Вирішальне значення при цьому матиме можливість вважати такі сумніви об`єктивно обґрунтованими.

Однак поняття інші обставини, які викликають сумнів у його неупередженості , є оціночними, використання яких залежить від правосвідомості особи, яка їх застосовує та з`ясовує їх сутність, виходячи зі свого внутрішнього переконання.

В своїй заяві про відвід судді Кузьменко В.В. від 11.12.2020 р. ОСОБА_1 посилається на те, що суддя відмовив зобов`язати Відповідача виконати свої процесуальні обов`язки. Вказані обставини викликають у неї обгрунтовані сумніви неупередженості судді та спроможності суду повно та всебічно розгляду справу, що не відноситься до підстав для відводу, визначених ст. 36 ЦПК України,

Таким чином, суд приходить до переконання, що заява про відвід є невмотивованою та задоволенню не підлягає.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 36, 39, 40 ЦПК України , суддя

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід судді Кузьменко В.В., по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Автогаражного кооперативу "Парма" та Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "Парма" про визнання недійсним рішення Правління АГК "Парма" від 31.08.2015 року та правочину про передачу в користування (оренду) гаражу АДРЕСА_1 - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її прийняття.

Суддя: Д.Г. Нікітін

СудЗаводський районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення19.02.2021
Оприлюднено25.02.2021
Номер документу95124485
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —487/5524/18

Ухвала від 11.12.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Гудима Дмитро Анатолійович

Ухвала від 14.11.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Ямкова О. О.

Ухвала від 31.10.2024

Цивільне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Кузьменко В. В.

Ухвала від 05.09.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Шипович Владислав Володимирович

Ухвала від 22.07.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Лівінський І. В.

Ухвала від 22.07.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Лівінський І. В.

Ухвала від 09.07.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Сакара Наталія Юріївна

Ухвала від 08.07.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Лівінський І. В.

Ухвала від 25.06.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Лівінський І. В.

Ухвала від 11.06.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Лівінський І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні

OSZAR »