Справа № 487/5705/16-ц
Провадження № 4-с/487/12/25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.04.2025 року Заводський районний суд міста Миколаєва у складі: головуючого судді Гаврасієнко В.О., за участю секретаря Радченко К.В., розглянувши заяву про самовідвід судді Гаврасієнко В.О. по цивільній справі №487/5705/16-ц, провадження №4-с/487/12/25, за скаргою ОСОБА_1 на дії державного виконавця Заводського відділу державної виконавчої служби у м. Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Волкомор А.В., скасування акту про вилучення гаражу та постанови про закінчення виконавчого провадження,
ВСТАНОВИВ:
До Заводського районного суду м. Миколаєва надійшла скарга ОСОБА_1 на дії державного виконавця Заводського відділу державної виконавчої служби у м. Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Волкомор А.В. з вилучення у ОСОБА_1 і передачі голові автогаражного кооперативу «Парма» металевого гаражу № НОМЕР_1 та речей, які знаходились у гаражі. Також просив скасувати акт про вилучення гаражу і постанову про закінчення виконавчого провадження.
Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 17.03.2025 зазначену скаргу 17.03.2025 було передано на розгляд судді Заводського районного суду міста Миколаєва Гаврасієнко В.О.
Ухвалою судді Гаврасієнко В.О. від 20.03.2025 року прийнято до провадження скаргу ОСОБА_1 та призначено до розгляду.
04 квітня 2025 року суддею Гаврасієнко В.О. заявлено самовідвід з тих підстав, що 3 квітня 2025 року у судовому засіданні під час розгляду скарги ОСОБА_1 (справа № 487/5705/16-ц, провадження № 4-с/487/9/25) заявник ОСОБА_1 висловив погрози судді Гаврасієнко В.О. щодо порушення стосовно нього кримінального провадження за скоєння злочинів, передбачених ст.191, ст.366 КК України у разі ухвалення рішення не на його користь, у зв`язку з чим суддя Гаврасієнко В.О. має намір звернутись до правоохоронних органів за захистом своїх прав.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. Питання про самовідвід судді вирішується ухвалою суду, що розглядає справу, яка оформлюється окремим документом. (ч. ч. 1, 2, 8, 9 ст. 40 ЦПК України).
Відповідно до ч. 4 ст. 10 ЦПК України, суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Зокрема, стаття 6 Конвенції гарантує кожному право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, (рішення від 09.11.2006 року) у справі «Білуха проти України», важливим питанням є довіра, яку суди повинні вселяти у громадськість у демократичному суспільстві, а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості, повинен брати самовідвід або бути відведений.
Статтею 15 Кодексу суддівської етики визначено, що неупереджений розгляд справ є основним обов`язком судді. Вказане випливає з принципу об`єктивності, визначеному у Бангалорських принципах поведінки суддів, відповідно до якого об`єктивність судді є необхідною умовою для належного виконання ним своїх обов`язків.
Суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.
Відповідно до ст. 39 ЦПК України за наявності підстав, зазначених у ст. 36 ЦПК України, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід.
Враховуючи викладене, з метою усунення сумнівів в неупередженості судді з об`єктивної точки зору, та надання учасникам судового провадження достатніх гарантій для того, щоб виключити будь-який обґрунтований сумнів щодо цього, запобігання конфліктних ситуацій, суд приходить до висновку про задоволення заяви судді Гаврасієнко В.О. про самовідвід.
Керуючись ст.ст. 4, 36-40, 259-261 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Заяву про самовідвід судді Заводського районного суду міста Миколаєва Гаврасієнко Вадима Олександровича - задовольнити.
Цивільну справу №487/5705/16-ц, провадження №4-с/487/12/25, за скаргою ОСОБА_1 на дії державного виконавця Заводського відділу державної виконавчої служби у м. Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Волкомор А.В., скасування акту про вилучення гаражу та постанови про закінчення виконавчого провадження передати до канцелярії суду для вирішення питання про її повторний автоматичний розподіл відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.О. Гаврасієнко
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2025 |
Оприлюднено | 07.04.2025 |
Номер документу | 126369394 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні